Werken in team maakt je dommer
Het team waarin je werkt heeft invloed op de werking van je hersenen en je IQ. Onderzoek toont aan dat werken in team je minder goed doet nadenken.
Het team waarin je werkt heeft invloed op de werking van je hersenen en je IQ. Onderzoek toont aan dat werken in team je minder goed doet nadenken.
Een werknemer van Blokker werd aan de deur gezet nadat hij zijn werkgever had beledigd op Facebook. Hij noemde zijn baas onder meer een ‘hoerestumperd’.
In vacatures sommen bedrijven vaak vage kwaliteiten op waaraan hun sollicitanten moeten voldoen. Maar wat bedoelen die personeelsmanagers nu precies?
Werk je meer dan veertig uur per week, dan word je niet alleen moe maar ook minder productief. Op regelmatige basis overwerken is dus volledig zinloos.
Je werkgever kan in beperkte mate op jou beroep doen tenzij je tot het leidinggevende personeel behoort. Hij mag van jou niet verwachten dat je overwerkt.
Een grootschalig Australisch onderzoek toont aan dat mannelijke vrijgezellen tussen 40 en 65 jaar hun weekend grotendeels doorbrengen voor de televisie.
Bij eenzijdige wijziging van de arbeidsvoorwaarden moet steeds een evenwicht worden gezocht tussen het belang van de onderneming en dat van de werknemer.
Een slechte adem blijkt vaak een van de grootste afknappers te zijn bij het samenwerken met collega's. Slechts 45% durft een collega erover aan te spreken.
Jonge werknemers blijken sneller uitgeput te zijn door het werk dan hun oudere collega's. Vooral keuzestress is een oorzaak van hun psychische vermoeidheid.
Uit onderzoek blijkt dat discipline en wilskracht een groter effect hebben op succes dan intellectueel vermogen.
Onderzoek toont aan dat slaap en werk elkaar beïnvloeden; een op de zes werkende Nederlanders komt door het werk vaak niet aan voldoende nachtrust toe.
Successen haal je nooit alleen. Deze 5 soorten werknemers leveren gegarandeerd een dreamteam op!
‘Ik beken. Ik kom uit een familie van leerkrachten. Ik ben de zoon van een schooldirectrice.’ Professor organisatiepsychologie Frederik Anseel vertelt …
Uit een rondvraag van het onderzoeksbureau Effectory blijkt dat werknemers onvoldoende op de hoogte zijn van de bezigheden van hun directie.
De apartheid is inmiddels afgeschaft, maar racisme en discriminatie zijn nog niet verdwenen. Onze huidskleur blijft relevant. Ook op de werkvloer.
Lui, verwend, egoïstisch: de jeugd van tegenwoordig staat niet bij iedereen hoog aangeschreven. Sociaal pedagoog Bert Smits neemt hun verdediging op zich.
Wie thuiskomt van een stressvolle dag op het werk, heeft ’s avonds geen zin meer in seks, blijkt uit een bevraging van de Franse radiozender France Info ...
Mannelijke Japanse managers zijn meer met hun job bezig dan met hun gezondheid waardoor ze gemiddeld minder lang leven dan andere mannelijke werknemers.
Xylos wil dat werknemers snoeien in hun overvolle inbox. De eerste mailbox die het ict-bedrijf binnenstebuiten keerde, was die van de eigen directeur.
De arbeidsduur die je bent overeengekomen met jouw werkgever maakt een essentieel onderdeel uit van de arbeidsovereenkomst. Wijzigingen kunnen niet zomaar.