Sexy naar het werk: voor Gen Z geen probleem
Korte rokjes, uitgesneden jurken, een doorzichtig topje onder een blazer. Dat is de nieuwe kantoormode in de VS. Durf jij in sexy kleding naar het werk gaan?
Aan Jobat vertelt Lucas Van den Eynde wat zijn echte droomjob is. "Vliegtuigen fascineerden me als kind al. In die tijd had je er nog die reclameboodschappen achter zich aan sleepten, bijvoorbeeld voor soep van Royco. Ook de witte condensatiestrepen in de lucht spraken tot mijn verbeelding. Maar dromen van een baan als piloot was er toen niet bij. Ik leek op dat moment, als slagerszoon, nog voorbestemd om de beenhouwerij over te nemen.
Ik was al 26 toen ik me, na een advertentie van de Vlaamse Zweefvliegacademie gezien te hebben, aan een doopzweefvlucht waagde. Het werd een openbaring. De honger om te leren zweefvliegen, was meteen gewekt. In de winter volgde ik een theoretische avondcursus, in de zomer de praktische opleiding. Na ongeveer een jaar zei mijn instructeur: "Nu ga je alleen de lucht in". Heel spannend, maar het gevoel dat het me gaf, was onbeschrijfelijk. Het besef dat je de natuurelementen bedwingt.
Omdat ik het hele jaar door wou kunnen vliegen, met zweefvliegen ben je beperkt tot de zomer, haalde ik later ook mijn motorbrevet. Mijn examinator was bijzonder lovend. Hij vertelde dat bedrijven die businessjets verhuren hun toestellen niet graag in handen geven van jonge snaken. Ik was toen 37, en die man zag daar een toekomst voor mij weggelegd. Ik geef toe dat ik toen even getwijfeld heb om er mijn beroep van te maken. Om lijnpiloot te worden, moest ik echter nog eens anderhalf jaar blokken. Ik zou een tijdje uit de running zijn als acteur, en dat risico wou ik niet nemen.
Ik ben al heel tevreden dat ik voor mijn plezier tochtjes kan maken. Vliegen is een verslaving. Dat je even van de aardbol af bent, vind ik een prettige gedachte. Ik hou van het moment waarop de verkeerstoren me meldt dat ik airborne ben. Dan weet ik: nu hang ik in de lucht. Vanuit de lucht zie je de wereld in een heel ander perspectief. Rondom je heb je een zee van ruimte. Bij slecht weer boven de wolken klimmen en in het blauw terecht komen, weg van de grijsheid, geeft een fantastisch gevoel. Na een drukke periode is dat altijd een beloning."
9 februari 2009Meer dan 440.000 Jobat gebruikers zijn wekelijks op de hoogte
Korte rokjes, uitgesneden jurken, een doorzichtig topje onder een blazer. Dat is de nieuwe kantoormode in de VS. Durf jij in sexy kleding naar het werk gaan?
Op 30 maart 2023 organiseert Jobat in de Trixxo Arena in Hasselt een jobbeurs. We polsten bij standhouders wat zo’n jobbeurs je allemaal kan bijbrengen.
Sporten is niet alleen gezond, het kan je met wat geluk ook stinkend rijk maken. Dit zijn volgens Forbes momenteel de 10 best betaalde sportvrouwen.
Ik wil mijn geboorteverlof opnemen. Mijn baas weigert omdat er te weinig personeel is. Kan dat zomaar?
Stress blijft een wederkerend probleem op de werkvloer. Hoe gaat jouw bedrijf om met stress? En staat je baas open voor oplossingen?
TikTok is helemaal in. Maar is het als bedrijf een goede zet om mee op de TikTok-kar te springen?
De sectoren bouw, IT en horeca kennen veel vacatures ten opzichte van het totale aantal arbeidsplaatsen. “Quasi alle bouwberoepen zijn knelpuntberoepen.”
4 op de 10 werkgevers kent extra verlof toe bovenop wettelijk verlof. Hoe zit dat precies?
Wat een flight simulator is voor vliegtuigen, is de tramsimulator voor de tram. De Lijn kocht er drie aan om haar tramchauffeurs op te leiden.