Hoe pak ik een collega aan die regelmatig te laat komt?
Misschien is er wel een valabele reden waarom hij te laat komt en waarvan je niet op de hoogte bent. Praat er met de collega over.
Het kan inderdaad soms storend zijn als je wordt gedwongen om naar een radiozender te luisteren die je minder ligt. Bovendien hebben sommige mensen moeite om zich te concentreren wanneer er veel en dynamisch gesproken wordt tijdens de uitzending. In elk geval moet je je collegiaal opstellen en rekening houden met de smaak van ieder teamlid.
Heb je het al eens aangekaart met jouw collega’s? Wanneer dit nog niet is gebeurd, pols je best eerst eens bij de anderen hoe zij dit zien en wat een oplossing kan zijn. Misschien zijn er nog collega’s die dezelfde voorkeur hebben als jij. Wanneer je niet alleen bent, is het gemakkelijker om het luistergedrag te veranderen Meestal wordt er echter rekening gehouden met de smaak van de meerderheid. Als mogelijke oplossing kan je ook voorstellen om alternerend, dag per dag of week per week, van radiozender te wisselen zodat iedereen tevreden wordt gesteld.
Trouwens, na verloop van tijd kan je elkaars muziekkeuze ook leren appreciëren en is het een verrijking om naar andere zenders te luisteren.
(Ilse Claes is arbeidspsychologe en business group talent manager bij Tessenderlo Group).   
8 augustus 2019Meer dan 440.000 Jobat gebruikers zijn wekelijks op de hoogte
Misschien is er wel een valabele reden waarom hij te laat komt en waarvan je niet op de hoogte bent. Praat er met de collega over.
Elke dag werk je samen met dezelfde mensen. Dankzij de volgende 10 tips verloopt de samenwerking met hen heel wat beter.
Mijn collega maakt haar taken niet af. Stipt op tijd trekt ze haar jas aan om weg te gaan, terwijl anderen nog aan het opruimen zijn. Zou ik iets moeten zeggen?
Het fenomeen dat kleine mensen hun gestalte zouden compenseren met dominant gedrag, heeft ook een naam: het Napoleon-complex. Klopt dit verschijnsel?
Er zijn maar 2 soorten vacatures: voor nieuwe of bestaande jobs. Het verschil is cruciaal voor jouw sollicitatie.
Welke extralegale voordelen zitten in de lift … en zitten er ook gekke tussen? We zoeken het uit.
Met ‘De 19 dingen die je nooit met collega’s moet doen’ brengt columniste Japke-d. Bouma een boek vol ironische kantoorlijstjes en carrièreweetjes.
Bijna alle werkgevers nemen maatregelen om de energiekosten in te tomen. Sommige vragen zelfs aan hun medewerkers om zich warmer te kleden.
Ziektekiemen nemen geen vakantie … maar wat als je ziek bent en alsnog op vakantie wil gaan? Wat zijn je rechten en plichten?