Goede band met baas zorgt voor ... stress
Het is ook nooit goed. Een slechte baas is niet bevorderlijk voor onze rust, maar een fijne baas zorgt ook voor stress.
Het is ook nooit goed. Een slechte baas is niet bevorderlijk voor onze rust, maar een fijne baas zorgt ook voor stress.
Leeftijdsdiscriminatie bij aanwervingen blijkt ook in ons land een probleem, zowel voor man als vrouw. Maar in de VS hebben ze zo hun eigen aanpak.
Eerst werken, de rest komt later. De 5 uren-regel keert die stelling helemaal om en focust vooral op leren. Daardoor haal je betere resultaten.
Om terug aan het werk te gaan na een burn-out, heb je een officiële toelating nodig van een arts. Maar hoe bereid je je voor op een geslaagde reïntegratie?
Sommige stresssituaties zijn onvermijdbaar, maar er is ook onnodige stress die soms zelfs meermaals per dag de kop opsteekt.
Hard werken wordt vaak gezien als een deugd. Maar waar ligt de grens tussen gezonde inzet en zelfdestructie?
Jezelf wegcijferen, veel voor anderen doen, niet opkomen voor jezelf, anderen ‘pleasen’: het komt allemaal heel regelmatig voor. Maar dat is géén goed idee!
Wanneer andere mensen naar bed gaan, vertrekken sommigen naar het werk. Ze krijgen daarvoor vaak een hoger loon, maar er kleven best wat nadelen aan.
“Zullen we eens samenzitten om over dat probleem te spreken?” Opvallend: als we het over vergaderen hebben, hebben we het telkens over zitten.
Een nieuwe job vinden is voor late veertigers en vijftigplussers echter allesbehalve evident. Zorgorganisaties als Familiehulp nemen hen graag in dienst.
Het blijft een discussie op kantoor. Wat werkt nu het best: een open landschapskantoor of voor elke werknemer een afgesloten bureau?
Ben je van plan om binnenkort een opleiding te starten buiten de werkuren? De combinatie van werk en studie is niet altijd evident.
Een kleine rekenoefening leert dat een doorsnee roker jaarlijks 6 werkdagen aan rookpauzes besteedt. Sommige bedrijven kiezen daarom voor een rookverbod.
Waarom vallen zoveel werknemers ten prooi aan een burn-out? Gaat het alleen om té hard werken of té veel willen presteren, of is er meer aan de hand?
Het is zowel voor de werknemer als voor de werkgever voordelig om de werk-privébalans te beschermen en in evenwicht te houden, maar hoe?
Het is de realiteit voor de jonge generatie Italianen die geboren zijn na 1980, als gevolg van de pensioenhervorming die in 2011 werd goedgekeurd.
Door smartphones en digitale toepassingen nemen we ons werk vaak mee naar huis. Omgekeerd zijn we op het werk slechts een sms’je ver van het thuis.
Wie een zwaar beroep heeft, is vroeger versleten en leeft minder lang, en dat is een argument voor een vroeger pensioen.
Go for happy Magazine, hét magazine voor wie streeft naar geluk en groei op de werkvloer.