Video: De zelfparkerende bureaustoel

Laat het aan een autofabrikant om een zelfrijdende bureaustoel te ontwikkelen. Leuk en praktisch, of zijn we nu echt zo lui?

Laat jij in al je haast je bureaustoel wel eens scheef of te ver in het gangpad achter? Uhm ... wie maalt er eigenlijk om? Blijkbaar vond autoproducent Nissan het toch wel een opvallend probleem dat aangepakt moest worden.

Ze ontwierpen in Japan dus een zelfrijdende bureaustoel, die zich na een klap in de handen, uit zichzelf op zijn plaats rijdt. Netjes.

Eerlijk, als je het met veel stoelen tegelijk uitprobeert, heeft het wel een indrukwekkend effect. Een bizarre stoelendans lijkt geboren.

Hoe werkt het?

In de stoel zelf zitten sensors verwerkt. Vier camera’s monitoren de stoel en communiceren met de sensors via wifi. Het volstaat om één keer met je handen te klappen om de sensors en de camera’s te activeren, zodat ze de stoelen naar de juiste locatie – netjes onder je bureau – kunnen rijden.

 

Intelligent Parking Assist

De stoel die de naam ‘Intelligent Parking Chair’ meekreeg, werd geïnspireerd door de ‘Intelligent Parking Assist’ van Nissan. Een autonome parkeeroptie die het Japanse bedrijf onlangs demonstreerde en wil integreren in hun auto’s.

Promotiestunt

Momenteel is het niet duidelijk of deze stoelen ooit te koop zullen zijn of puur voor promotionele doeleinden werden ontworpen om hun ‘Intelligent Parking Assist’ aan te prijzen.

Ondertussen zullen we onze bureaustoelen dus nog even zelf op hun plaats moeten rollen. Of moeten we er mee leren leven dat een bureaustoel af en toe even scheef staat…

(sjv) – Bron : Entrepreneur / Express Business 

Ontvang de nieuwste tips over werk en carrière

Ontvang de nieuwste tips over werk en carrière

Anderen bekeken ook

VIDEO: De rijdende kantoorstoel

VIDEO: De rijdende kantoorstoel

Voor wie te lui is om van zijn bureaustoel op te staan tijdens het werk, heeft de Japanse autobouwer Honda nu dé oplossing: de rijdende kantoorstoel.

Hoe zit je gezond achter je pc?

Hoe zit je gezond achter je pc?

Werk je vaak met de computer? Let dan goed op je gezondheid, want voor je het weet heb je rug- of nekklachten. Deze tips helpen je alvast op weg.

Bureauwerk doe je beter rechtstaand

Bureauwerk doe je beter rechtstaand

Studies hebben reeds de vele negatieve effecten van langdurig neerzitten aangetoond, terwijl rechtstaand werken heel wat voordelen met zich meebrengt.