Werkgever nodigt klant uit om sollicitanten te beoordelen
Een opvallend sollicitatiegesprek bij het Truiense communicatiebureau Idearté: niet alleen de bedrijfsleiding selecteerde de nieuwe collega, maar ook de klant zat mee aan tafel.
Uit een rondvraag van rekruteringsbureau Robert Half bij duizend Belgische bedienden blijkt dat 1 op 4 Belgische bedienden al eens een jobvoorstel aanvaard heeft terwijl er bij hem of haar toch iets knaagde. Dat voorgevoel bleek geen loos signaal. Zo ziet 83 procent van deze groep achteraf hun buikgevoel bevestigd en raken ze ongelukkig in de job. Meer zelfs: bijna de helft van de bedienden (47 procent) die ondanks twijfels toch een job aanvaardde, nam nadien ontslag.
Voor werkgevers lijkt dit een duidelijk signaal. Aan hen om zich vandaag te onderscheiden met authenticiteit én met een duidelijke bedrijfscultuur. “Om verkeerde aanwervingen te voorkomen, schets je tijdens het sollicitatieproces best een eerlijk beeld van de functie en het bedrijf”, zegt Iris Houtaar, associate director bij Robert Half.
Er zijn, mede op basis van hun buikgevoel, ook kandidaten die voortijdig afhaken. Eén op vier respondenten uit het onderzoek stelt dat ze al eens op eigen initiatief een sollicitatieprocedure afbraken tijdens of na het eerste gesprek. Mannen doen dit vaker dan vrouwen, en jongere werknemers vaker dan oudere. Verder blijkt dat ongeveer de helft van de bedienden (48 procent) in België al eens een concreet jobvoorstel weigerde.
Sollicitanten geven er om diverse redenen voortijdig de brui aan: de taken voldeden inhoudelijk niet aan hun verwachtingen, ze voelden geen band met het bedrijf óf ze vonden het loonvoorstel te laag. “Om te vermijden dat sollicitanten vroeg in het sollicitatieproces afhaken, raden we steeds aan om meteen een duidelijk beeld te schetsen van de functie, de taken die de kandidaat zal uitvoeren, de arbeidsvoorwaarden, de bedrijfscultuur en de ‘purpose’ van de organisatie”, aldus Iris Houtaar van Robert Half. “Kandidaten hebben immers steeds vaker de keuze tussen meerdere voorstellen.”
(William Visterin)
26 november 2019Meer dan 440.000 Jobat gebruikers zijn wekelijks op de hoogte
Een opvallend sollicitatiegesprek bij het Truiense communicatiebureau Idearté: niet alleen de bedrijfsleiding selecteerde de nieuwe collega, maar ook de klant zat mee aan tafel.
Welke factoren beïnvloeden ons geluk? En niet onbelangrijk: hoe kun je die zelf in de juiste richting duwen? Alle beetjes helpen … en ook deze tips.
Wie vandaag over werk praat, kan bijna niet om de termen ‘stress’, ‘burn-out’ of ‘work-life-balance’ heen. Maar het kan ook anders volgens Paul Van Den Bosch.
Een van de voornaamste oorzaken waardoor werknemers de werkdruk niet aankunnen, is omdat ze niet gelukkig zijn in hun job. Met deze 5 stappen kan je daar iets aan doen.
Ben je een trapje hoger op de hiërarchische ladder gestapt? Spannend! Maar wat als je van de ene op de andere dag de baas wordt van je voormalige collega’s?
Deze twee basisstappen lijken misschien vanzelfsprekend, maar loopbaancoach Annelies Quaegebeur merkt dat ze vaak worden vergeten.
Heb je je al eens afgevraagd of je je job graag doet? Geen zorgen. Zoek gewoon een job die écht bij je past.
Al te lang aan het werk in dezelfde sector en zin in iets anders. Volharden in je keuze, is de boodschap van getuigen Kristof De Bois en Sarah Hendrix.