Zo zitten je jongste collega’s in elkaar
Misschien erger je je wel eens aan de Google-generatie op kantoor, maar de nieuwe lichting werknemers is niet van plan om kleurloos te blijven!
Klinkt berekend, en dat is het ook. Maar het is nu ook wetenschappelijk bewezen. En wel door onderzoekers van de befaamde Stanford University.
Een citaat uit het onderzoek: '... in wezen houden we niet van collega’s. We vinden hen egoïstisch, achterbaks en al helemaal niet aangenaam'.
De voornaamste reden is dat mensen op het werk anders zijn dan thuis. Ze zijn afgunstig, reageren cynisch en zijn niet zo gauw geneigd om iets terug te doen voor de weinige collega’s die juist wel vriendelijk en collegiaal zijn.
Volgens onderzoeker Jeffrey Peyper komt dat omdat organisaties zelf heel berekend zijn. "Productief zijn en opbrengen overheersen op moraal en plichtsbesef.”
(wv) - Bron: MARK Magazine
4 mei 2015Misschien erger je je wel eens aan de Google-generatie op kantoor, maar de nieuwe lichting werknemers is niet van plan om kleurloos te blijven!
Goed kunnen samenwerken met je collega’s is een van de belangrijkste factoren die bepaalt of je met plezier gaat werken. 8 tips voor een betere samenwerking
Het kantoor is eigenlijk een groot café. Met toffe mensen en ronduit onuitstaanbare types. Welke van deze 5 onuitstaanbare collega’s hangen er bij jou rond?
We kennen ze allemaal, de collega’s die het bloed onder je nagels vandaan halen. In plaats van je dood te ergeren, kan je het ook anders aanpakken. Tips!
Op het werk houd je ongepaste gedachten best voor jezelf. Maar niet iedereen weet wat ongepast is. Daarom: welke vragen stel je beter niet aan je collega's?
Enkele ergerlijke dingen waar je maar beter voor oplet, want iedereen heeft wel eens zo van die dagen ...
Omdat de laptop overheerst, hebben bureauwerkers in theorie geen extern toetsenbord of muis meer nodig. Maar daar proberen fabrikanten een mouw aan te passen.
Verveel jij je ook weleens tijdens het uitvoeren van je job? We delen 7 tips om met die gevoelens om te gaan!
Van hr tot communicatie: Eda en Tina startten met een startbaanovereenkomt bij de FOD Financiën