1377 opleidingen: Techniek, engineering & productie

AutoCAD

  • opleiding door Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant
  • Antwerpen & Haven, Mechelen, Geel, Leuven

Autodesk Inventor

  • opleiding door Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant
  • Geel, Antwerpen & Haven, Mechelen
SBM

Bijscholing kwaliteitscoördinator

  • door SBM
Gent
655

Schrijf in voor de bijscholing kwaliteitscoördinator: “Procesverbetering via interne audits”!

In 2026 verdiepen we ons in het topic procesverbetering via interne audits, met een specifieke focus op het “marginal gains” principe. Dit principe, geïnspireerd op het succes van het Britse wielerteam onder leiding van Sir Dave Brailsford, toont aan dat kleine, incrementale verbeteringen van slechts 1% in verschillende processen samen kunnen leiden tot een significante totale winst. Het is een krachtige benadering die organisaties helpt om continue vooruitgang te boeken, zonder grote investeringen of ingrijpende veranderingen.


Tijdens het eerste lesmoment frissen we samen met de docent de kernbegrippen van added value auditing op. We bespreken hoe interne audits niet enkel gericht zijn op compliance, maar vooral op het identificeren van processen die daadwerkelijk waarde toevoegen voor de klant en de organisatie. Vervolgens duiken we dieper in het “marginal gains” principe: wat is het, waarom werkt het, en hoe pas je het toe in de praktijk? We bekijken een stappenplan om kleine verbeteringen te identificeren, te implementeren en te monitoren. Aan de hand van concrete voorbeelden leren deelnemers hoe ze auditresultaten kunnen vertalen naar praktische, haalbare aanpassingen die een groot verschil maken.


Het tweede lesmoment staat volledig in het teken van interactie en ervaringsuitwisseling. Tijdens een ronde tafel bespreken we hoe deelnemers het “marginal gains” principe binnen hun eigen organisatie hebben toegepast. Welke kleine aanpassingen hebben geleid tot grote verbeteringen? Hoe zijn deze veranderingen gemeten en geborgd? Door elkaars ervaringen te delen, leren we van succesverhalen en struikelblokken, en ontdekken we hoe we gelijkaardige uitdagingen kunnen vermijden. Deze sessie is niet alleen een moment om te leren van elkaar, maar ook om een lerend netwerk op te bouwen, zodat deelnemers ook na de training kunnen blijven inspireren en ondersteunen.


Dit topic is toepasbaar voor elke organisatie, ongeacht sector of grootte. Of het nu gaat om het optimaliseren van logistieke processen, het verbeteren van klantcommunicatie of het efficiënter maken van interne workflows: het “marginal gains” principe biedt een praktische en haalbare methode om continue verbetering te realiseren.



Gent € 655(Incl.BTW) Meer info

Personen die actief betrokken zijn bij verbeterprojecten alsook medewerkers van de kwaliteitsdienst. Personen die dagelijks instaan voor de kwaliteit, in alle mogelijke sectoren.

Leidinggevenden en verantwoordelijken die in hun dagelijkse functie willen bijdragen tot het realiseren van de doelstellingen ten einde het kwaliteitsniveau van de gehele organisatie op een hoger niveau te brengen.


Deze opleiding komt in aanmerking voor

KMO portefeuille