Werkende mama's besparen op kinderopvang
Door de stijgende kosten van kinderopvang overweegt bijna 40 procent van de Nederlandse werkende moeders alternatieve opvang of minder werken in 2013.
Dat blijkt uit nieuw onderzoek, uitgevoerd door de Britse liefdadigheidsorganisatie 4Children. Meer dan de helft van de ouders vindt dat het gezinsleven er niet makkelijker op geworden is, integendeel.
29 procent gelooft dat gezinsvriendelijkere maatregelen op het werk, zoals flexibele werkuren, het voornaamste (positieve) verschil in hun gezinsleven zou maken. Ook een betere ondersteuning door openbare diensten (28 procent), betere huisvesting (27 procent) en meer parken en openbare speelplaatsen (27 procent) zouden het familieleven vandaag vergemakkelijken.
De voortdurende 'strijd' van ouders om een evenwicht te vinden tussen hun werk en privéleven toont zich bovendien ook in het hoge aantal respondenten (24 procent) die aangeven dat een meer betaalbare, flexibelere en toegankelijkere kinderopvang al een heel groot verschil zou maken.
Anne Longfield, chief executive van 4Children: "Vooruitstrevende bedrijven plukken nu al de vruchten van een gezinsvriendelijk beleid. Dat beleid leidt immers tot een verhoogde productiviteit, een groter behoud van personeel, een sterkere werknemersloyaliteit en een verminderd ziekteverzuim. Helaas versterken deze cijfers echter datgene dat we frequent horen van worstelde ouders. Namelijk dat te veel werkgevers nog steeds kiezen voor een achterhaald en star beleid dat het familieleven niet gemakkelijk maakt en het zelfs onmogelijk maakt om een goed evenwicht te vinden tussen de verantwoordelijkheden thuis en op het werk."
(nm) – Bron: Onrec.com
Door de stijgende kosten van kinderopvang overweegt bijna 40 procent van de Nederlandse werkende moeders alternatieve opvang of minder werken in 2013.
81 procent van de vrouwelijke werknemers gaat na de geboorte van hun kind minder werken. Dat wijst een online enquête uit.
Nieuw Australisch onderzoek aan dat een goede job wel degelijk een positief effect kan hebben op het gezinsleven.
Het aantal uren dat mannen met een partner en kinderen werken is de voorbije tien jaar afgenomen, zo blijkt. Vaders werken wél harder dan andere werknemers.
Hoe kan je van thuis uit werken en geld verdienen? Bekijk hier enkele opties!
De zakenwereld wordt steeds dynamischer en lijkt steeds meer op een computerspel. Daarom zouden gamers betere managers zijn.
Met een job in de horeca zit je gebeiteld als je houdt van variatie en veel sociaal contact. Maar kan je er ook genoeg mee verdienen?
Een flex office, thuiswerkplek, hippe koffiebar met wifi of zelfs een zonovergoten strandhut op Bali? Volgens Griet Vandenhouweele – auteur van Out of Office – kun je overal werken.
Acht op de tien managers heeft het moeilijk om zijn/haar personeel voor te bereiden op de digitale transformatie. Zijn we slecht voorbereid?