468 formations: Ressources humaines

SyntraPXL

Basics van coaching (module 2)

  • par SyntraPXL
Hasselt
255

In deze verdiepende coachcursus leer je jouw basisvaardigheden als coach niet alleen aanscherpen, maar ook creatief en ervaringsgericht toepassen. Tijdens 3 interactieve sessies ga je aan de slag met methodieken die mentale veerkracht én lichaamsgericht werken combineren.

Elke sessie start met een kort theoretisch kader, waarna je via casestudy’s en praktische oefeningen ervaringsgericht onderzoekt hoe je deze technieken meteen kan inzetten in je praktijk. Centraal staan de kernbegrippen neuroplasticiteit, mentale veerkracht en lichaamsgericht werken. Je ontdekt hoe herhaling en ervaring nieuwe verbindingen in het brein stimuleren, en hoe lichaam en geest elkaar beïnvloeden in het coachingsproces.

Daarnaast maak je kennis met aanvullende methodieken zoals:

NLP-technieken (Neuro-Linguïstisch programmeren)
Psycho-somatisch coachen
Systemisch coachen

Zo leer je stress, belemmerende overtuigingen en gedragspatronen herkennen en doorbreken, zodat je coachees sterker leren omgaan met de uitdagingen van vandaag.

Sessie 1: Introductie neuroplasticiteit, mentale veerkracht en de kracht van herhaling. Praktische oefeningen om nieuwe verbindingen in het brein te stimuleren.

Sessie 2: NLP-technieken en psycho-somatisch coachen. Ervaringsgerichte methodieken rond ademhaling, lichaamsbewustzijn en stressregulatie.

Sessie 3: Systemisch coachen met ruimtelijke en creatieve werkvormen. Integratie van lichaamsgericht en ervaringsgericht werken in eigen casussen.

Elke sessie combineert theorie, praktijkoefeningen en casestudy’s.

Hasselt € 255(TVA incluse) Plus d'informations

Enseignants

Lutgarde Moers