De voltijdse dagopleiding tandartsassistent duurt 1 cursusjaar. Tijdens dit cursusjaar voorzien we - naast de theorielessen - ook 312u werkplekleren.
Voor de start van de opleiding organiseren we een intakegesprek. Na je inschrijving ontvang je hiervoor een uitnodiging.
Programma:
- Algemene administratie - 24u
- Tandheelkundige administratie - 36u
- Hygiëne en steriliteit - 36u
- Hulpverlener EHBO - 20u
- Ergonomie en four-handed dentistry - 36u
- Assistentie bij tandheelkundige basisbehandelingen - 52u
- Assistentie bij specialistische tandheelkundige behandelingen - 52u
- Communicatie en sociale vaardigheden - 40u
- Tandheelkundige gezondheidsvoorlichting - 52u
- Sollicitatietechnieken - 24u
- Werkplekleren - 312u
- Eindwerkbegeleiding - 24u
Ondernemerschap maakt GEEN deel uit van dit lessenpakket. Je kan er wel voor kiezen om dit vrijwillig te volgen. Hierover ontvang je tijdens de eerste lesweek meer informatie.
Als je ervoor kiest om ondernemerschap toe te voegen aan je programma en dat met succes afrondt, wordt je getuigschrift automatisch omgezet in een diploma. Hou er rekening mee dit een intensieve opleiding is.
Aandachtspunten
- Omwille van de wetgeving in paramedische beroepen is het zwangere cursisten niet toegelaten hun stages aan te vatten of voltooien, dit kan aldus pas na de bevalling.
- Op sommige stageplaatsen is het vereist dat stagiairs ingeënt zijn tegen Hepatitis B. Daarom kan je best voor de start van de opleiding voor een medisch onderzoek gaan.
SyntraPXL is een duurzame organisatie. Wij drukken geen lesmateriaal af, maar je vindt alle cursusteksten en aanvullende documentatie op SyntraPXL-Teams.
Bij de start van het cursusjaar krijg je een volledig overzicht van de lesmomenten in je cursistenportaal. Houd er rekening mee dat wijzigingen in het lessenrooster kunnen gebeuren door onvoorziene omstandigheden.
Het is dus mogelijk dat een inhaalles gepland wordt op een andere dag dan de gebruikelijke lesdagen.
Wist je dat je bij SyntraPXL ook op kot kan? Ontdek hier meer.