1237 formations

AI en IP

  • formation par NCOI Learning
  • En ligne
Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant

Beleggingsadviseur

  • par Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant
Louvain et Anvers & Port d'Anvers
875

Beleggen is hot!

Er wordt opnieuw volop belegd als alternatief voor de lage intrestvoeten op spaarrekeningen. Er is dus nood aan goede en betrouwbare beleggingsadviseurs.

Beleggen is het nieuwe sparen

Ben jij klaar voor de spannendste en meest uitdagende job ter wereld? 24/7 de markten in de gaten houden op zoek naar het hoogste rendement schrikt jou niet af? Dan is een job als beleggingsadviseur zeker iets voor jou! Schrijf je dus snel in en leer de diverse risico's te beoordelen en nauwkeurig in te schatten.

Beleggingsadvies geven is geen sinecure, als je weet dat de financiële wereld voortdurend in beweging is en gedegen kennis en specialisatie absoluut op het visitekaartje moeten prijken. Zowel een beleggingsadviseur, die werkt met geld dat klanten willen besteden, als een kredietadviseur die werkt met geld dat klanten – vooral bedrijven – willen lenen, moeten de risico’s die hun klanten lopen, kunnen beoordelen. In beide beroepen ben je bezig met financiële analyses.

Onze docenten

Campus Berchem: Katia Cooreman is docent Beleggingsadviseur, waar ze vakken doceert zoals financiële economie, fiscaliteit en beleggen in diverse vormen. Met een rijke ervaring als adviseur bij de FOD Financiën en freelance auteur bij Indicator, combineert ze praktijkkennis met een passie voor onderwijs en fiscaliteit.

Campus Leuven: Nancy Theunis combineert haar jarenlange ervaring als financieel coach met expertise in sparen, beleggen, kredieten en verzekeringen. Als oprichter van moneycoach.nu begeleidt ze particulieren en kleine ondernemingen naar financiële gemoedsrust via een integrale en persoonlijke aanpak.

Financieel-economische context voor de beleggingsadviseur (24u)

  • Inleiding in de beleggingsleer
  • Wat is beleggen?
  • Financieel economische context

Obligaties en andere rentedragende producten (24u)

  • Primaire en secundaire markt
  • Evaluatiecriteria van beleggingen
  • De spaarrekening
  • Kortlopende en langlopende deposito's
  • Kasbons
  • Verzekeringsbons
  • Obligaties en euro-obligaties
  • Investment grade

Aandelen, beleggingsfondsen, ETF's, opties en afgeleide producten, crypto (40u)

Financiële en technische analyses lezen en interpreteren (12u)

Fiscaliteit en successie voor de beleggingsadviseur (20u)

Beleggen in vastgoed (8u)

Opbouw en beheer van een beleggingsportefeuille (40u)

Eindproef Beleggingsadviseur (1u)

 

Louvain € 875(TVA incluse) Plus d'informations
Anvers & Port d'Anvers € 875(TVA incluse) Plus d'informations

  • Voor deze cursus zijn er geen specifieke instapvoorwaarden. Hoewel een diploma Hoger Secundair Onderwijs sterk aanbevolen is.
  • Deze opleiding is uitermate interessant voor personen met een sterke interesse in beleggingen of mensen met een economische vooropleiding.
  • Deze cursus is ook bijzonder geschikt voor medewerkers uit bank- en verzekeringswezen en zelfstandige tussenpersonen.

Cette formation est éligible pour

KMO portefeuille (Flandres) Chèques-Formation