Essentials of Negotiation: for all Business People
- course by Management Centre Europe
- Brussels
Het gaat niet om het grote gelijk, wel om wat werkt voor alle betrokken partijen.
Tijdens deze specialisatie Bemiddeling in Onderwijs ontwikkel je kennis, vaardigheden en houding om met conflicten in deze heel specifieke context om te gaan.
Onderwijs is immers iets apart. We zijn allemaal ervaringsdeskundigen in die wereld en hebben op basis van onze eigen beleving een mening over wat een goede school is of zou moeten zijn. De laatste jaren is onderwijs bovendien een hot topic in politiek en maatschappij. Er wordt van scholen – de facto van leraren – verwacht dat ze inspelen op de noden van onze samenleving, dat ze meegroeien met de nieuwste inzichten van technologie en wetenschap, dat ze weten om te gaan met de snel groeiende diversiteit, dat ze hun plek behouden in de hoogste rangen van de internationale rankings. De druk die van buitenaf op scholen wordt opgelegd, is groot. Tegelijk is ook de druk van binnenuit gestegen, zeker in stedelijke omgevingen. De old school methodieken werken niet meer; leraren moeten zichzelf heruitvinden om overeind te blijven in deze nieuwe context.
Waar druk stijgt, stijgen spanning en kansen op conflicten. We merken dat de vraag naar bemiddeling op de ‘schoolvloer’ toeneemt. Hoe gaan we constructief met veranderingen om? Wat als waarden en belangen van collega’s niet lijken te rijmen? Hoe kom je tot samenwerken? Hoe creëren we samen duidelijke verwachtingen, visie, kader? Waar vinden we afstemming rond omgaan met klasdynamieken? Wie draagt welke verantwoordelijkheid?
De focus van deze opleiding ligt op conflicten tussen personeelsleden onderling, personeelsleden en directie, directie en schoolbestuur en conflicten tussen groepen van personeelsleden/subteams.
Aan het einde van de opleiding heb je kennis over:
Aan het einde van de opleiding kan je:
Deze opleiding is erkend door de Federale Bemiddelingscommissie (FBC) ten belope van 12 lesuren. De FBC verleent tevens aan Thomas More Hogeschool de erkenning als erkend opleidingscentrum door de FBC.
PRAKTISCHE INFORMATIE
Lesgevers
Doelgroep
Praktisch