108 formations: Service public

NCOI Learning

Nieuwe meerwaardebelasting voor financiële activa vanaf 2026

  • par NCOI Learning
En ligne
150

Vanaf 1 januari 2026 gaat de nieuwe meerwaardebelasting op bepaalde financiële activa van start in de personenbelasting. Hoewel nog niet alle details definitief vastliggen en enkele overgangsmaatregelen voor extra verwarring zorgen, is duidelijk dat deze hervorming een grote impact zal hebben op zowel particulieren als professionals. Tijdens dit praktijkgerichte webinar geeft Pieter-Jan Wouters u een helder en up-to-date overzicht van de huidige stand van zaken, inclusief de nu bevestigde krijtlijnen en de uitzonderingen die voorlopig blijven gelden.

 

U ontdekt welke effecten de nieuwe regels kunnen hebben in uw dagelijkse praktijk, welke transacties extra aandacht vereisen en hoe u zich het best voorbereidt op de invoering.


Tijdens dit seminarie worden onder meer de volgende maatregelen in detail besproken:

 

  • Welke vervreemdingen worden geviseerd? Wat met schenkingen, inbrengen in de huwelijksgemeenschap, enz.?
  • Waarom gelden er afzonderlijke regels wanneer financiële activa worden verkocht aan een verbonden vennootschap?
  • Hoe wordt de meerwaarde precies berekend? Heeft u altijd de keuze tussen de verschillende berekeningswijzen?
  • Hoe werkt de vrijstelling van historische meerwaarden? Moet u hiervoor stappen ondernemen vóór 1 januari 2026?
  • Welke regels gelden er voor "aanmerkelijke belangen"? En hoe verhoudt zich dat tot de bestaande regels in artikel 90 WIB92?
  • In welke omstandigheden zijn minderwaarden aftrekbaar? Is ook de aftrek van andere kosten toegestaan?
  • Hoe werkt de voetvrijstelling onder het voorgestelde "rugzak"-principe?
  • Waarom wordt de meerwaardebelasting geïnd via de roerende voorheffing? Wat betekent dat voor de aangifte personenbelasting?

...

Webinar € 150(TVA incluse) Plus d'informations

Enseignants

Pieter-Jan Wouters

Cette formation est éligible pour

KMO portefeuille (Flandres)