989 formations
Programmeren voor Beginners + C++
- formation par NHA Afstandsonderwijs
- En ligne
Big Data Marketing
- formation par NHA Afstandsonderwijs
- En ligne
Leiding geven aan experten en kenniswerkers
- formation par IFBD
- Gand
ISTQB Certified Tester – Mobile Application Testing (CT-MAT)
- formation par ABIS
- Louvain, En ligne
JSF (JavaServer Faces)
- formation par ABIS
- Louvain, En ligne
Prompt Engineering
- formation par NHA Afstandsonderwijs
- En ligne
Concepts XML
- formation par ABIS
- Louvain, En ligne
Opleiding: Duurzame praktijken in Green IT
- formation par NCOI Learning
- Anvers & Port d'Anvers
Les sous-systèmes z/OS
- formation par ABIS
- Louvain, En ligne
Webapplicaties ontwikkelen in C# met Blazor
- formation par Syntra West
Excel dashboards
- formation par Syntra West
- Roulers
Kennismaking met ERP
- formation par VDAB
- En ligne
Java EE: overzicht van de architectuur
- formation par ABIS
- Louvain, En ligne
SQL PL and SQL/PSM database programming
- formation par ABIS
- Louvain, En ligne
Wat concreet doen na een cyberaanval in uw organisatie?
- formation par SBM
Web developer
- formation par Bruxelles Formation
- Bruxelles
Linux / UNIX voor gevorderden
- formation par ABIS
- Louvain, En ligne
CICS/TS architecture part 2 - structure & flow
- formation par ABIS
- Louvain, En ligne
Informatica - Gegevensanalyse
- formation par VDAB
- En ligne
Lean / Six Sigma Green Belt | Continu verbeteren
- par Allanta
De opleiding is sterk gericht op de laagdrempelige praktische toepassing.
Je leert werken met een reeks toegankelijke analysetools, ondersteund door handige hulpbestanden in MS Excel.
Hoewel statistiek aan bod komt, blijft de nadruk liggen op begrijpbare en bruikbare technieken die je meteen in de praktijk kan toepassen.
Tijdens de opleiding werk je samen met jouw team stap voor stap aan een eigen verbeterproject volgens de DMAIC-methodologie. (Define, Measure, Analyse, Improve, Control) Na de vijf opleidingsdagen volgt een terugkommoment, waarop deelnemers hun projectresultaten presenteren.
Define, Measure, Analyse, Improve en Control
Dag 1: Projectselectie en DEFINE
- probleemdefinitie
- identificatie klanten (SIPOC)
- proces in kaart brengen (Flow chart / Value Stream Mapping)
- project scoping (Hidden Factory / Pareto)
- bepalen CTQ('s) (VOC / Kano analyse / Strategische doelstellingen)
- doelstellingen bepalen (SMART targets)
- project planning opmaken (GANNT chart)
Resultaat: goedgekeurd Project Charter
Dag 2: MEASURE
- uit te voeren metingen vastleggen (Brainstorm / Ishikawa / C&E matrix)
- meetsystemen valideren (Operationele Definitie / Walk The Process / MSA)
- gegevens verzamelen (Steekproef / Stratificatie / Check lists)
- base line meting uitvoeren (IMR kaart / Beschrijvende statistiek / PPM / FTTY en RTY)
Resultaat: Gevalideerde huidige procesprestatie
Dag 3: ANALYZE
- stabiliteit evalueren (IMR kaart)
- mogelijke oorzaken bepalen (FMEA / 5Why / Grafische analyse)
- pre-selectie van belangrijke oorzaken uitvoeren (C&E matrix / Multi-Vari chart / Paired Comparison)
- bevestigen van belangrijke oorzaken (Hypothese testen / Contingentie tabel)
Resultaat: Lijst van belangrijke inputvariabelen
Dag 4: IMPROVE
- verband tussen input en CTQ vastleggen (Regressie en correlatie)
- alternatieven voor verbetering zoeken (Creativiteit)
- selectie van de beste oplossing (Vergelijkingsmatrix / Resultatenmatrix)
- risicoanalyse op gekozen oplossingen (FMEA)
- invoeren oplossing en uitvoeren trial run (Vergelijk resultaat met doelstelling)
Resultaat: Bevestigde procesverbetering
Dag 5: CONTROL
- methodes voor beheersing bepalen (SPC (IMR) / Pre-control / Poka-Yoke / 5S / audits
- controleplan opstellen (Control plan)
- aanpassen documentatie (Kwaliteitssysteem)
- trainingsplan opstellen en uitvoeren
- overdracht naar process owner (Change management)
- uitbreidbaarheid oplossing evalueren (Multiplicatie)
Resultaat: Beheerst verbeterd proces
Dag 6: PROJECTPRESENTATIE
Terugkommoment met eindbespreking Six Sigma Green Belt verbeterproject
Na de opleiding wordt er een terugkomdag voorzien waarop de deelnemers het eindresultaat van hun Lean / Six Sigma Green Belt projecten mogen toelichten. Heb je hierbij voldoende aangetoond dat het project volgens de DMAIC-methodiek werd aangepakt, ontvang je een kwalificatiecertificaat voor de uitvoering van jouw eerste Green Belt-project. Afhankelijk van het type verbeterproject wordt het certificaat toegekend als: Lean Green Belt project of Six Sigma Green Belt project. De datum van de projectvoorstelling zal in samenspraak met de Coach en de jury vastgelegd worden.
Enseignants
De Busser Ria
Certificats et accréditations
Na de 5de opleidingsdag ontvangen de deelnemers een certificaat van deelname aan de opleiding.
De deelnemers die tijdens de opleiding een eigen verbeterproject tot een goed einde brengen, ontvangen na de terugkomdag een projectcertificaat voor de uitvoering van een eerste Lean of Six Sigma Green Belt-project.
Voorwaarden:
- aanwezigheid op alle lessen en actief deelnemen aan de verschillende oefeningen
- presentatie van een eigen Lean / Six Sigma Green Belt project tijdens de opleidingsdagen
- een eigen Lean / Six Sigma Green Belt project succesvol afsluiten
Verschil tussen Six Sigma Green Belt en Continuous Improvement Manager

Planning en praktische regelingen
In aansluiting op de begeleiding tijdens de opleiding mogen deelnemers de coach contacteren bij problemen met bepaalde methodes of technieken. In vele gevallen kunnen deze vragen kostenloos telefonisch of via mail beantwoord worden.
De opleiding loopt gedurende een periode van +/- 5 maanden. De opleiding start om 9h00 en eindigt om 17h00. Dit is geen residentiële opleiding. Als deelnemers wensen te overnachten, kan Allanta hen hierbij helpen.
Het opleidingsmateriaal is in het Nederlands. Voertaal van de opleiding is in het Nederlands. Voertaal in het Engels kan, indien alle deelnemers hun akkoord verklaren. Individuele besprekingen van projecten kunnen in het Nederlands of Engels.
Deze opleiding komt in aanmerking voor kmo-portefeuille en Vlaams Opleidingsverlof Registratienummer: ODB-0003305
Veelgestelde vragen over Lean & Six Sigma Green Belt
Wat is het verschil tussen Lean en Six Sigma?
Lean en Six Sigma zijn beide methodieken voor procesverbetering, maar leggen een andere focus. Lean richt zich vooral op het elimineren van verspilling en het verbeteren van flow in processen. Six Sigma focust op het verminderen van variatie en het verbeteren van proceskwaliteit op basis van data en statistische analyse. In de praktijk vullen beide benaderingen elkaar vaak aan, waardoor organisaties steeds vaker een gecombineerde aanpak gebruiken.
Wanneer gebruik je Lean en wanneer Six Sigma?
Lean is vooral geschikt wanneer processen onnodige stappen, wachttijden of inefficiënties bevatten. Six Sigma is vaak de juiste keuze wanneer een proces onvoorspelbare resultaten geeft of kwaliteitsproblemen vertoont door variatie. In veel verbeterprojecten komen beide aspecten samen. Daarom bekijken deelnemers in deze opleiding samen met de coach welke aanpak en tools het best passen bij hun specifieke verbeterproject.
Waarom is deze Green Belt opleiding gespreid over meerdere weken?
- Leren doe je niet in één week. Evalueer het project voortdurend en stuur bij.
- Vermijd overbelasting en behoud een gezonde werkbalans.
- Netwerk en sparringmomenten met andere Lean / Six Sigma Green Belts.
Moet je goed zijn in statistiek om een Green Belt opleiding te volgen?
Nee. In deze opleiding ligt de nadruk op praktische toepassing van analyse-tools, niet op complexe statistische theorie. De statistische technieken die aan bod komen worden op een toegankelijke manier uitgelegd en toegepast met eenvoudige hulpmiddelen, zoals Excel. Zo kan je betrouwbare analyses uitvoeren zonder diepgaande statistische voorkennis.
Is deze opleiding relevant voor mijn sector?
Ja. De principes van Lean, Six Sigma en DMAIC zijn breed toepasbaar in zowel productiebedrijven als dienstverlenende organisaties. De methodieken worden gebruikt in sectoren zoals industrie, logistiek, zorg, dienstverlening, technologie en overheid. Omdat deelnemers werken aan hun eigen project, wordt de opleiding automatisch afgestemd op hun specifieke context. Voor Maatwerkbedrijven hebben we een unieke opleiding.
.