1367 formations: Technique, ingénierie & production

SBM

Gas- en stofexplosies

  • par SBM
En ligne
956

Gas- en/ of stofexplosies zijn een een ongekend en onderschat gevaar waardoor men zonder het te beseffen, moet voldoen aan de ATEX-richtlijnen.

  • Gevaarlijke stoffen: inventarisatie en eigenschappen (bv vlampunt, zelfontsteking, explosiegrenzen, …) van gevaarlijke preparaten, solventen en oplosmiddelen
  • Situering binnen de wetgeving ATEX 153 en ATEX 114
  • Risico’s en ontstekingsbronnen
  • Opsporen van mogelijke explosiegevaren, explosiekenmerken
  • Indeling van elektrisch en niet-elektrisch materiaal
  • Risicobeoordeling van explosierisico’s
  • Aandachtspunten bij opstellen van een zoneringsdossier
  • Explosieveiligheidsdocument
  • Concrete case

ONLINE € 956(TVA incluse) Plus d'informations

De opleiding richt zich tot ondernemingen die in contact komen met gevaarlijke stoffen, bij het laden en lossen, de opslag en de verwerking ervan. Kortom bedrijven waar een risico bestaat voor gas- en stofexplosies.

Zaakvoerders, leidinggevenden en techniekers in een productieomgeving of van een onderhoudsafdeling, preventieadviseurs, leden van de hiërarchische lijn, veiligheidscoördinatoren, projectmanagers, … zullen zich zeker aangesproken voelen in deze praktijkgerichte en interactieve opleiding.

Cette formation est éligible pour

KMO portefeuille (Flandres)