1221 courses: Technics, engineering & production

SBM

VCA voor leidinggevenden

  • by SBM
Kortrijk, Bruges and 3 others
586

Opdat een bedrijf een VCA-certificaat zou behalen is een veiligheidsopleiding voor de leidinggevende medewerkers verplicht.

O.a. de volgende inhoud komt aan bod tijdens deze opleiding:

  • Wetgevend kader (o.a.  preventiestructuren, medisch onderzoek, inspectie, wetgeving, opleiding, onthaal, ...)
  • Gevaren, risico's en preventie (bronnen van gevaren en risico's, preventie, analyse,  communicatie, risicovolle werkzaamheden)
  • Ongevallen: oorzaken en preventie, beleid
  • Veiligheidsgedrag (o.a. gedrag, aanpak door leidinggevenden, observatie, ...)
  • Taken, rechten, plichten, overleg, inspecties
  • Procedures, instructies en signalering (o.a. vergunningen, signalering, markering, ...)
  • Noodsituaties, noodplan, bedrijfshulpverlening
  • Gevaarlijke stoffen (o.a. indeling, etiket, gevaar, asbest, ...)
  • Brand en explosie
  • Arbeidsmiddelen (o.a. vaste machines, handgereedschap, hijswerktuigen, heftruck,...)
  • Specifieke werkzaamheden en omstandigheden (o.a. lassen, slopen, graven, werken op hoogte, werken in besloten ruimtes, ...)
  • Elektriciteit en straling
  • Ergonomische werkplek (o.a. lawaai, heffen en tillen, trillingen, lichamelijke en mentale belasting, ...)
  • Persoonlijke beschermingsmiddelen

Kortrijk € 586(Incl.VAT) More info
Bruges € 586(Incl.VAT) More info
Bruges € 586(Incl.VAT) More info
Bruges € 586(Incl.VAT) More info
Kortrijk € 586(Incl.VAT) More info
Roeselare € 586(Incl.VAT) More info
Ghent € 586(Incl.VAT) More info
Antwerp & Port of Antwerp € 586(Incl.VAT) More info

  • Dit is een opleiding voor de leidinggevende medewerkers die het attest VCA leidinggevenden moeten behalen. Bijvoorbeeld leidinggevende medewerkers van constructie- en bouwbedrijven, elektro, sanitair, koeltechniek, schilderbedrijven, installateurs, industriële reiniging, enz.
  • Deze opleiding is ook interessant voor personen die een basiskennis van veiligheid wensen te verwerven.

This course is eligible for

Vlaams opleidingsverlof (VOV) KMO portefeuille (Flanders) Opleidingscheques