515 courses: Education & training

Soft Skills

  • course by NHA Afstandsonderwijs
  • Online

Hindi

  • course by NHA Afstandsonderwijs
  • Online

Latijn

  • course by NHA Afstandsonderwijs
  • Online
Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant

Mentoropleiding voor duaal leren

  • by Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant
Antwerp & Port of Antwerp and Mechelen
454

Als bedrijf krijg je vaak de vraag om op te treden als stageplaats of leerwerkplek. Dit is een unieke kans om jou als werkgever op een correcte manier bekend te maken.

Het aanstellen van een mentor binnen jouw organisatie voor de begeleiding van leerlingen op de werkvloer heeft voor jou als bedrijf een aantal directe voordelen. Een goed opgeleide mentor heeft bijkomend een financiële return: je kan immers een forfaitaire kwartaalvermindering krijgen van de werkgeversbijdragen in de sociale zekerheid. Deze opleiding voldoet met andere woorden aan de doelgroepvermindering voor mentoren van de Vlaamse overheid.

Wil je de stap zetten om een jongere via duaal leren, werkplekleren of stage in je bedrijf te begeleiden? Of heb je een jongere in opleiding maar weet je niet altijd goed hoe je de begeleiding best aanpakt? Dan is deze mentoropleiding iets voor jou.

Grijp deze kans en bouw jouw bedrijf uit tot een krachtige leeronderneming.

KMO-portefeuille

Krijg tot 30% van het inschrijvingsgeld terug via de KMO-portefeuille!

Vlaams opleidingsverlof

Recht op betaald Vlaams opleidingsverlof per mentor.
Medewerkers die een opleiding volgen tot mentor om stagiairs op de werkvloer op te volgen, komen in aanmerking voor het betaald Vlaams opleidingsverlof.

Voor deze training van 2 sessies wordt een uitzondering gemaakt op de minimumduur waaraan een opleiding moet voldoen om in aanmerking te komen voor het betaald Vlaams opleidingsverlof.
De maatregel is er om de werkgevers ertoe te brengen in mentorschap te investeren.

Over de docent

Bart Moens is agoog, trainer en coach. Hij heeft meer dan 30 jaar ervaring in begeleiding en training van groepen en individuen. Hij geeft training over interpersoonlijke communicatie technieken, trainen van communicatie vaardigheden. Training en coaching van assertiviteit, zelfvertrouwen en weerbaarheid training en coaching van stressbeheersing en meditatie bemiddeling en coaching bij (team)conflicten lezingen ivm ‚opvoeden van kinderen.

  • Een intakegesprek voeren met een jongere
  • Correcte en duidelijke afspraken maken
  • Een opleidingsplan opstellen
  • Individuele instructie geven
  • Een gesprek voeren met een jongere
  • Coachende eigenschappen
  • Feedback geven
  • Omgaan met weerstand

Antwerp & Port of Antwerp € 454(Incl.VAT) More info
Antwerp & Port of Antwerp € 454(Incl.VAT) More info
Antwerp & Port of Antwerp € 454(Incl.VAT) More info
Mechelen € 454(Incl.VAT) More info
Antwerp & Port of Antwerp € 454(Incl.VAT) More info

Elke werknemer of werkgever die een cursist duaal leren, stagiair, leerjongere… wil opleiden of aan het opleiden is.

Let op : dit attest geen vrijstelling geeft voor de leermeesteropleiding van Horeca Forma (mentoropleiding duaal leren in de horecasector). Meer info: https://www.vlaanderen.be/lerenden-uit-het-onderwijs-opleiden-op-de-werkplek/mentoropleiding-in-het-kader-van-duaal-leren 

Teachers

Bart Moens

This course is eligible for

KMO portefeuille (Flanders) Opleidingscheques