1217 courses: Technics, engineering & production

AutoCAD

  • course by Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant
  • Antwerp & Port of Antwerp, Geel, Leuven, Mechelen

VCA - Basis

  • course by Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant
  • Leuven, Antwerp & Port of Antwerp, Mechelen, Geel, Brussels
VDAB

Industrieel tekenaar

  • by VDAB
Ghent, Antwerp & Port of Antwerp and 1 others

Heb jij een goed ruimtelijk en technisch inzicht? Ben je creatief en werk je oplossingsgericht. Werk je graag met de computer? Dan is deze opleiding iets voor jou. Je leert met CAD-software onderdelen, producten en installaties tekenen. Je leert detailplannen, samenstellingen of subsamenstellingen op te maken volgens de gangbare tekennormen.


Deze opleiding wordt gegeven op het niveau van het hoger onderwijs. Klik hier voor meer info over het beroep en de opleiding.


**Wat leer je?**

- tekenen met tekenpakketten zoals AutoCAD 2D, Autodesk Inventor en Solidworks;
- werktuig- en machineonderdelen schetsen;
- standaardonderdelen toepassen;
- samenstelling- en uitvoeringstekeningen maken;
- verschillende verbindings- en bewerkingstechnieken kennen;
- je maakt kennis met staalbouw, piping en kunststofverwerking; Je werkt een project uit.
- tijdens de opleiding volg je een stage. Zo krijg je alvast praktijkervaring.


**Hoelang duurt de opleiding?**

De opleiding duurt maximaal 44 weken (voltijds), afhankelijk van je beginniveau en je tempo (traject op maat).

Bedrijven en werknemers kunnen ons contacteren voor een programma op maat.

De opleiding start september 2025.
Intake is voorzien op woensdag 13/8 om 9u te VDAB Wondelgem

**Dit wil ik! Wat zijn de volgende stappen?**

- Vraag de opleiding aan. Een VDAB bemiddelaar zal jou binnen de 3 werkdagen contacteren om na te gaan of je aan alle voorwaarden voldoet voor deze opleiding. Bezorg ons daarom zeker een telefoonnummer waarop we je kunnen bereiken!

**Hoe bereid ik me voor?**
- Neem het digitaal infopakket voor [industrieel uitvoeringstekenaar](https://leren.vdab.be/course/view.php?id=1331) door. Zo krijg je een goed beeld van het beroep en ontdek je of dit iets voor jou is!
- Beroepeninfo ter ondersteuning bij de inschatting: [ontwerp- en productietechnieken mechanica](https://digitaalinfopakket.webleren.be/mechanica1/)
- Mensen met een technische voorkennis of een werkervaring in de industrie (metaalsector) hebben een pluspunt, doch dit is geen absolute vereiste of garantie.
- Je bent bereid om tewerkgesteld te worden in een bedrijf dat behoort tot de metaalsector. (pc 209)
- Je bent bij VDAB ingeschreven als werkzoekende. Hiervoor kan je terecht in de werkwinkel, op de VDAB-website (www.vdab.be) of het Callcenter (0800 30 700).

**Bereikbaarheid**

- Het opleidingscentrum van Wondelgem is vlot bereikbaar. [Klik hier voor meer informatie ](https://www.vdab.be/contact/43593/vdab-opleidingscentrum-wondelgem)

**Catering**

- Ruime cafetaria.


- Je kan je lunchpakket meebrengen en ter plaatse nuttigen.

- In de kantine kan je soep, broodjes en frisdranken verkrijgen tegen democratische prijzen.

- Warme dranken worden gratis aangeboden.

- Enkel betaling met bancontact mogelijk.


**Kinderopvang**

- Heb je een probleem van kinderopvang ? Wij bieden tijdens de duurtijd van je opleiding gratis kinderopvang voor kindjes van 0 tot 3 jaar bij Kids@VDAB in het opleidingscentrum van Wondelgem zelf (i.s.m. de Stad Gent).

Antwerp & Port of Antwerp More info