1236 formations

Febelfin Academy

Update: De levensverzekering als tool van vermogensplanning

  • par Febelfin Academy
En ligne
417

Tijdens de basisopleiding “De levensverzekering als tool van vermogensplanning” hebben we reeds de do’s & don’ts van de individuele levensverzekering in vermogensplanning kunnen overlopen. We hebben kunnen vaststellen dat de levensverzekeringen een zeer dynamische materie zijn op het vlak van erfrecht en erfbelasting/successierechten. Deze update wil hierop inspelen, en tegelijk enkele veel voorkomende vragen meer in detail toelichten. 

Met deze update willen we twee doelstellingen bereiken:  

  • de belangrijkste aandachtsuren op basis van recente juridische en fiscale evoluties overlopen;
  • dieper ingaan op enkele details. De topics waar we meer in detail op ingaan zijn voornamelijk gebaseerd op de meest voorkomende vragen uit de basisopleiding.

INHOUD

  • De plaats van de levensverzekering in het vermogen 
    • De levensverzekering vs. de huwgemeenschap 
    • De begunstigde vs. de (andere) erfgenamen 
  • Enkele tailor made-begunstigingsclausules 
    • Oplossing voor het keuzebeding? 
    • Generation skipping via levensverzekering: waarom en hoe? 
  • Update erfbelasting / successierechten 
    • Korte herhaling: de fictiebepaling 
    • Wel een overlijden, maar geen uitkering: de drie gewesten vergeleken 
    • De schenking van een levensverzekering: de drie gewesten vergeleken 

PRAKTISCHE INFORMATIE

  • Duurtijd: ½ lesdag (3 lesuren)
  • Uren: 09:00 tot 12:30
  • Plaats: Deze opleiding zal online plaatsvinden.
  • Extra informatie: Hoe start je de webinar vlot op? Je ontvangt een login en een wachtwoord per e-mail om toegang te krijgen tot ons platform. In het platform vind je een link. Door op de geplande datum te klikken start de webinar via Webex. Om bijscholingsuren te behalen is het belangrijk om met je eigen naam in te loggen, de volledige trainingsdag te volgen en de door de trainer voorgestelde vragen te beantwoorden. Volg de opleiding niet met meerdere personen via eenzelfde pc.

Een ‘Live webinar’ volg je digitaal in groep. Het is ‘learning-apart-together’. Op een afgesproken tijdstip loggen docent en deelnemers in op een videoconference-tool, elk van op de eigen locatie en met de eigen computer. Via camera, microfoon en chatfunctie van deze tool is er mogelijkheid tot interactie en feedback, zowel van de deelnemers naar de docent toe als omgekeerd. Het lesmateriaal bestaat als basis uit een presentatie via het MyFA leerplatform, aangevuld met diversen zoals (digitale syllabus, presentatie, audiovisuele fragmenten, …).



Opleidingsmateriaal: PowerPoint-presentatie.

Bank: De opleiding betreft de technische kennis m.b.t de financiële producten in bank- en beleggingsdiensten overeenkomstig art. 7, §1, 1°, b en c van het K.B. van 1 juli 2006.

Verzekeringen: De opleiding betreft de technische kennis m.b.t de onderscheiden verzekeringstakken, overeenkomstig art. 270 van de wet van 4 april 2014.

  • Voor wie verder wil dan de basis
  • Geen reistijd wel live contact
  • Verdiep je kennis en verwerf erkende bijscholingsuren
  • Je tijdige aanwezigheid is vereist voor het webinar. Je bent best 10 minuten voor aanvang aanwezig.
  • Onvoorziene vertraging of een technisch probleem ? Contacteer ons dan via +32 (0)2 507 69 61.
  • Deelnemen aan het webinar doe je door in te loggen op het leerplatform en te klikken op de link van de opleiding.
  • Je hoeft daarbij de video conference tool niet te downloaden, je kan ook deelnemen via je internet-browser.
  • Nog niet eerder ingelogd op het leerplatform? Doe dit dan best al even vooraf.
  • We raden je aan het leermateriaal vooraf door te nemen en je vragen voor te bereiden.
  • Om bijscholingsuren toegekend te krijgen voor een live webinar, moet je gedurende de volledige duurtijd aanwezig zijn en actief deelnemen. Onze opleidingen zijn gebaseerd op interactie; deze kan mondeling zijn maar er kunnen je ook via chat of via poll vragen gesteld worden.
  • Je deelnameattest (bijscholing) wordt daags na de opleiding gepubliceerd op je MyFA profiel.
  • Febelfin Academy wenst je een fijne leerervaring.

Online Webex (1) € 417(TVA incluse) Plus d'informations
Online Webex (1) € 417(TVA incluse) Plus d'informations

De opleiding kan gevolgd worden door verschillende doelgroepen: 

  • de relatiebeheerders die klanten informeren omtrent levensverzekeringen; 
  • dossierbeheerders die een beter inzicht willen in enkele praktische toepassingen van de levensverzekeringen; 
  • medewerkers product development die de mogelijkheden willen kennen van hun verzekeringsproducten; 
  • medewerkers audit, compliance, tax en/of legal die meer willen weten omtrent het juridische en fiscale kader van levensverzekeringen. 

Cette formation est éligible pour

KMO portefeuille (Flandres)