948 formations: TIC

Scrum Master

  • formation par Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant
  • Anvers & Port d'Anvers

SQL in de praktijk

  • formation par Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant
  • Malines, Geel, Anvers & Port d'Anvers

Scrum Product Owner

  • formation par Syntra Antwerpen & Vlaams-Brabant
  • Anvers & Port d'Anvers
VDAB

Systeem- en Netwerkbeheerder

  • par VDAB
Louvain, Genk et 3 autres

Wil je meer weten over computers, servers, routers en netwerken? Waarom dan geen opleiding volgen en er je beroep van maken? De technische opleiding start met de basisbegrippen van netwerken. Daarna kan je je verder specialiseren als Systeembeheerder en/of Netwerkbeheerder, en leer je technieken en producten op het vlak van servers, netwerken en netwerkapparaten. Na deze opleiding kan je het opzetten, het beheer en het onderhoud van een netwerk zelfstandig verzorgen.

Wil je ontdekken of een job in de ICT iets voor jou is? Neem dan zeker [het digitaal infopakket](https://leren.vdab.be/course/view.php?id=928) en onze online module [aan de slag in ICT](https://digitalisering.webleren.be/aandeslaginict/) al eens door!


**Wat leer je?**

In het gemeenschappelijke gedeelte komen de volgende zaken aan bod:
- Computernetwerken opzetten, configureren en beveiligen.
- Werken met virtuele machines (VMs) met o.a. VMWare en Hyper-V.
- Operating Systems zoals Windows en Linux.
- Servers installeren, configureren en beheren.

In het onderdeel Systeembeheerder kunnen de volgende zaken aan bod komen:
- Specifieke servers installeren, configureren en beheren zoals mail- en webservers.
- Cloudsystemen zoals Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) en Microsoft 365.
- Virtualiseren van servers.
- Scriptingtalen zoals PowerShell, Linux Bash en Python.


In het onderdeel Netwerkbeheerder kunnen de volgende zaken aan bod komen:
- CCNA (Cisco): uitgebreide netwerking met routers, switches en WiFi.
- Netwerk security, firewalls.
- Software Defined Networks met tools zoals Puppet en Ansible.


We helpen je ook met de soft skills door sollicitatietraining en communicatietraining. Na de opleiding kan je misschien onmiddellijk vast aan het werk of anders eerst via stage en/of IBO.

Er wordt verwacht dat je tijdens de opleiding begint te solliciteren.
Het opleidingsprogramma kan dan indien nodig afgestemd worden op beoogde vacatures in de lijn van de opleiding.


**Arbeidsmarktinfo**
Naast de technische kennis die in de opleiding aan bod komt, worden in de meeste vacatures ook nog de volgende niet-technische zaken gevraagd:
- Minstens graduaat- of bachelordiploma
- Goede tot zeer goede kennis Nederlands

Dit is een voltijdse dagopleiding (08:30 -16:00 uur). Je studeert in het centrum of thuis, onder (online) begeleiding van je instructeur. Je instructeur bepaalt wanneer je naar het centrum komt en wanneer je thuis studeert. Gemiddeld wordt je 2-3 dagen per week in het centrum verwacht. Vrije dagen en vakantieperiodes verneem je van je instructeur die samen met jou een planning opmaakt.
Je zit samen met andere cursisten, maar je werkt individueel. Door zelfstudie doorloop je de verschillende modules, je maakt de oefeningen en je krijgt individuele feedback van je instructeur.
Een indicatie van de wachttijd kan op het gesprek worden bezorgd.

De duurtijd van de opleiding bedraagt maximum 41 weken. Het programma en de duurtijd zijn afhankelijk van je technische voorkennis en van de snelheid waarmee je nieuwe zaken leert.

Inschrijven voor een infosessie over deze opleiding kan je via de knop 'Vraag deze opleiding aan'. Het selectieproces bestaat uit de volgende onderdelen:
- een controle van je dossier
- een uitnodiging voor een infosessie: ontvang je op het e-mailadres dat in je dossier staat. Ben je na de infosessie nog steeds geïnteresseerd, dan volgen de volgende onderdelen:
- een ICT-screening waarmee we een aantal noodzakelijke competenties meten, eventueel aangevuld met een Cebir-test; deze screening/test vereist geen voorbereiding
- een inhoudelijke opdracht om bepaalde technisch zaken op te zoeken en uit te leggen
- een resultaatbespreking waarin we peilen naar je motivatie en randvoorwaarden. Je verneemt dan of je met de opleiding kan starten of we kunnen je advies geven met betrekking tot een andere opleiding.

Infosessies (bij VDAB Heverlee) in 2025, telkens om 9 uur, zijn:
5/5-19/5-2/6-16/6-30/6-14/7-29/7-11/8-25/8-8/9-22/9-6/10- 20/10-3/11-17/11-1/12-15/12

Tijdens de wachttijd voor de opleiding raden we aan om interimwerk te doen.


x
Het competentiecentrum in Heverlee is toegankelijk via de Interleuvenlaan 2 en de Geldenaaksebaan 327.
De site VDAB-Syntra telt 3 gebouwen. Gebouw A: VDAB, gebouw B: Syntra, gebouw C: VDAB-Syntra.

Bus en trein : er zijn elke werkdag busdiensten van De Lijn tussen het station van Leuven en het competentiecentrum.

Auto : Op de autosnelweg E40 Brussel-Luik, neem je afrit 23 (Haasrode, Waver, Blanden), rechts richting Haasrode (Meerdaalboslaan of "expressweg").
* ofwel sla je aan de 1e verkeerslichten rechtsaf (Geldenaaksebaan). VDAB bevindt zich 100m verderop aan de linkerkant.
* ofwel rijd je rechtdoor en sla je aan de 2e verkeerslichten (Brabanthal) rechts af, waarna je 2 keer de eerste straat rechts neemt.
Vanuit Leuven Centrum neem je de Ring tot aan de Parkpoort en sla je af naar de Geldenaaksebaan. Je volgt deze tot aan de 4e lichten (kruispunt "Expressweg")
* ofwel rijd je rechtdoor en rijd je na 100 m links de parking op.
* ofwel sla je links af en draai je aan de (1e) verkeerslichten (Brabanthal) naar rechts, waarna je 2 keer de eerste straat rechts neemt.