Persoonlijke ontwikkeling
Vorige

1 van 888

Volgende

6 manieren om je job (tijdens corona) veilig te stellen

je job veilig stellen
Het coronavirus zorgt voor onzekere gevoelens. We maken ons niet alleen zorgen over onze gezondheid, ook onze werkzekerheid lijkt opeens niet meer zo vanzelfsprekend. Toch hoeft het op professioneel vlak niet zo’n vaart te lopen.

Blij dat jij in ons team zit!

Covid-19 besmet niet alleen mensen, het tast ook het sociaaleconomisch weefsel aan. Heel wat bedrijven, werknemers en zelfstandigen kijken met een bang en zenuwachtig kloppend hart naar de toekomst. Door de crisis moeten heel wat werkgevers hun bedrijf noodgedwongen herstructureren, investeringen uitstellen en besparen of snoeien in hun personeelsbestand.

Toch hoef je als werknemer niet te panikeren. Met het nodige zelfvertrouwen en de juiste aanpak maak je van jezelf een gewilde en onmisbare collega, of het nu op je huidige of toekomstige job is. Deze 6 manieren helpen jou hierbij.

1. Wees een flexibele en attente feniks

In moeilijke tijden kent men z’n échte vrienden… en z’n échte collega’s. Een goed geolied team helpt elkaar wanneer dat nodig is, ook wanneer dat buiten de oorspronkelijke functiebeschrijving valt. Een collega die na een moeilijk project of een verloren deal toch steeds weer als een feniks “herrijst”, heeft altijd een voetje voor bij de rest van het team en het management. Ben je bovendien nog eens een attente positivo? Da’s extra punten scoren.

2. Wees inventief, creatief en betrokken

Problemen zijn er om opgelost te worden, zelfs de onoplosbare. Toon dat je out-of-the-box durft te denken en maak zo het verschil. Wees de inventieve en creatieve fixer die geen enkele uitdaging uit de weg gaat. Herken je bepaalde pijnpunten bij je bedrijf? Geef dan suggesties om die weg te werken, misschien maakt je bedrijf door jouw input wel meer omzet?

3. Wees de eeuwige student

Jouw opleiding stopt niet na je diploma-uitreiking. Wie z’n vaardigheden voortdurend verfijnt of nieuwe skills aanleert, heeft de toekomst voor zich. Volg de evolutie van jouw branche en ga proactief op zoek naar specifieke vaardigheden om die evolutie te kunnen volgen.

Heeft je bedrijf nu een webshop of staat de digitalisering er nog in de kinderschoenen? Dan is dit jouw kans: digitaal wordt het nieuwe normaal en er zijn veel interessante (online) opleidingen die van jou een onmisbare digitale schakel binnen het bedrijf kunnen maken.

4. Wees diegene die ze zich zullen herinneren

Netwerken helpt altijd, ook in onzekere economische tijden. Mensen hebben nog altijd nood aan contact en verbinding, ook in tijden van corona. Online netwerksessies, meetings en webinars brengen je in contact met heel wat professionals die je binnenkort of in de toekomst misschien nog nodig zult hebben. En geloof het of niet: mensen helpen elkaar graag: ook dat zullen ze zich herinneren.

5. Wees een empathische en betrouwbare collega

Ontwikkel je soft skills en zorg ervoor dat je collega’s zich goed en vertrouwd voelen bij jou. Leer hen ook beter kennen: dit is het moment om de social talk uit te breiden naar welgemeende interesse. Wedden dat ze jou steeds sympathieker gaan vinden?

6. Wees de doener

Door de coronacrisis is er weinig tijd om te talmen. Wie initiatief neemt en slagvaardig aan de slag gaat, is een waardevol teamlid. Stop met praten, steek de handen uit de mouwen en… just do it. Werkgevers zijn altijd op zoek naar harde werkers. Wees één van hen.

(mr)

20 augustus 2020
Aanbevolen jobs

6 manieren om je job (tijdens corona) veilig te stellen

je job veilig stellen
Het coronavirus zorgt voor onzekere gevoelens. We maken ons niet alleen zorgen over onze gezondheid, ook onze werkzekerheid lijkt opeens niet meer zo vanzelfsprekend. Toch hoeft het op professioneel vlak niet zo’n vaart te lopen.

Blij dat jij in ons team zit!

Covid-19 besmet niet alleen mensen, het tast ook het sociaaleconomisch weefsel aan. Heel wat bedrijven, werknemers en zelfstandigen kijken met een bang en zenuwachtig kloppend hart naar de toekomst. Door de crisis moeten heel wat werkgevers hun bedrijf noodgedwongen herstructureren, investeringen uitstellen en besparen of snoeien in hun personeelsbestand.

Toch hoef je als werknemer niet te panikeren. Met het nodige zelfvertrouwen en de juiste aanpak maak je van jezelf een gewilde en onmisbare collega, of het nu op je huidige of toekomstige job is. Deze 6 manieren helpen jou hierbij.

1. Wees een flexibele en attente feniks

In moeilijke tijden kent men z’n échte vrienden… en z’n échte collega’s. Een goed geolied team helpt elkaar wanneer dat nodig is, ook wanneer dat buiten de oorspronkelijke functiebeschrijving valt. Een collega die na een moeilijk project of een verloren deal toch steeds weer als een feniks “herrijst”, heeft altijd een voetje voor bij de rest van het team en het management. Ben je bovendien nog eens een attente positivo? Da’s extra punten scoren.

2. Wees inventief, creatief en betrokken

Problemen zijn er om opgelost te worden, zelfs de onoplosbare. Toon dat je out-of-the-box durft te denken en maak zo het verschil. Wees de inventieve en creatieve fixer die geen enkele uitdaging uit de weg gaat. Herken je bepaalde pijnpunten bij je bedrijf? Geef dan suggesties om die weg te werken, misschien maakt je bedrijf door jouw input wel meer omzet?

3. Wees de eeuwige student

Jouw opleiding stopt niet na je diploma-uitreiking. Wie z’n vaardigheden voortdurend verfijnt of nieuwe skills aanleert, heeft de toekomst voor zich. Volg de evolutie van jouw branche en ga proactief op zoek naar specifieke vaardigheden om die evolutie te kunnen volgen.

Heeft je bedrijf nu een webshop of staat de digitalisering er nog in de kinderschoenen? Dan is dit jouw kans: digitaal wordt het nieuwe normaal en er zijn veel interessante (online) opleidingen die van jou een onmisbare digitale schakel binnen het bedrijf kunnen maken.

4. Wees diegene die ze zich zullen herinneren

Netwerken helpt altijd, ook in onzekere economische tijden. Mensen hebben nog altijd nood aan contact en verbinding, ook in tijden van corona. Online netwerksessies, meetings en webinars brengen je in contact met heel wat professionals die je binnenkort of in de toekomst misschien nog nodig zult hebben. En geloof het of niet: mensen helpen elkaar graag: ook dat zullen ze zich herinneren.

5. Wees een empathische en betrouwbare collega

Ontwikkel je soft skills en zorg ervoor dat je collega’s zich goed en vertrouwd voelen bij jou. Leer hen ook beter kennen: dit is het moment om de social talk uit te breiden naar welgemeende interesse. Wedden dat ze jou steeds sympathieker gaan vinden?

6. Wees de doener

Door de coronacrisis is er weinig tijd om te talmen. Wie initiatief neemt en slagvaardig aan de slag gaat, is een waardevol teamlid. Stop met praten, steek de handen uit de mouwen en… just do it. Werkgevers zijn altijd op zoek naar harde werkers. Wees één van hen.

(mr)

20 augustus 2020
Aanbevolen jobs

Ontvang de nieuwste tips over werk en carrière

Meer dan 440.000 Jobat gebruikers zijn wekelijks op de hoogte

Anderen bekeken ook

Ontvang de nieuwste tips over werk en carrière

Meer dan 440.000 Jobat gebruikers zijn wekelijks op de hoogte

Anderen bekeken ook